העמותה הישראלית להריון עם CMV מארחת

אחת לתקופה, אנו מארחות בקבוצת הפייסבוק שלנו- "העמותה הישראלית להריון עם CMV מארחת", רופאים בכירים המתמחים בCMV למפגש שאלות ותשובות.

קבוצה זו, על כל הנכתב בה, אינה מהווה תחליף לייעוץ רפואי, הדברים נכתבים כמענה כללי ואינם מותאמים למקרה הפרטני שלך או של ילדך.
על מנת לקבל ייעוץ רפואי אישי, יש לפנות לרופא הנשים/הזיהומולוג שלך.
האחריות לבירור הרפואי היא של כותב השאלה בלבד ובשום פנים ואופן לא של העונים בקבוצה.

10/08/2022

העמותה מארחת את פרופ' יעקב אמיר

פרופ' יעקב אמיר הוא מומחה במחלות זיהומיות ומומחה ברפואת ילדים, משמש כמנהל היחידה למחלות זיהומיות בילדים בבית החולים מעייני הישועה, ויועץ למחלות זיהומיות ביחידה להריון בסיכון בבית החולים בלינסון שבמרכז רבין. עד שנת 2015 ניהל פרופ' אמיר מחלקת ילדים במרכז שניידר לרפואת ילדים, ובשנת 2003 פתח מרפאה ייחודית למעקב אחרי ילדים עם זיהום מולד ב-CMV. תחומי המחקר החשובים שלו הקשורים ב-CMV, כוללים את השפעת הטיפול האנטי ויראלי בואלגאנציקלוויר על נזקי שמיעה מוקדמים ומאוחרים, מהימנות מעקבי ההדמיה בהריון על הפרוגנוזה של תינוקות עם CMV מולד וטיפולים אנטי ויראליים במהלך ההריון למניעת הדבקת העובר.

27/12/2021

העמותה מארחת את ד"ר עידו שולט

ד"ר שולט מנהל היחידה לרפואת האם והעובר בקריה הרפואית לבריאות האדם, רמב"ם. חבר נבחר בועד החברה הישראלית לרפואת האם והעובר, חבר שלוש מועצות לאומיות של משרד הבריאות: המועצה לנאונטולוגיה, גיניקולוגיה וגנטיקה. המועצה לבריאות האישה והמועצה לבריאות הקהילה ומשמש כמרצה קליני בכיר בפקולטה לרפואה של הטכניון. בעשרים השנים האחרונות, ד"ר שולט חוקר ומטפל בזיהומים ברחם בכלל וב-CMV בפרט.

07/06/2021

העמותה מארחת את פרופ' גליה גריסרו

פרופ' גליה גריסרו היא מומחית ברפואת ילדים ומחלות זיהומיות ומנהלת היחידה למחלות זיהומיות בילדים בביה"ח דנה דואק. כחלק מפעילות המרפאה למחלות זיהומיות ילדים, המרפאה עוסקת באבחון, מעקב וטיפול בתינוקות עם CMV מולד מהלידה ועד לסיום המעקב בסביבות גיל 5 שנים. בנוסף המרפאה עוסקת ביעוץ פרה נטלי לנשים הרות או לפני כניסה להריון עם זיהום אקוטי ב CMV.

21/10/2020

העמותה מארחת את פרופ' אפי בילבסקי אוקטובר 2020

שמי פרופסור אפי בילבסקי ואני רופא בכיר במחלקת ילדים ג' בשניידר. אני מומחה למחלות זיהומיות ובשנים האחרונות עובד במרפאת הזיהומים המולדים במוסדנו. אני תלמידו של פרופסור יעקב אמיר וממנו ירשתי מרפאת ה- CMV המולד. במסגרת המרפאה אני מיעץ להורים ולילדים עם CMV מולד. המרפאה הינה הגדולה מסוגה בעולם, והיות ואני מאמין גדול במחקר (וחושב שמחקר הופך רופא ליועץ טוב יותר), אנחנו שמים דגש ביחידתנו על מחקר בנושא CMV מולד. ישראל נמצאת בחוד החנית בתחום ה-CMV המולד וחלק מכך בזכות המודעות והמחקר בנושא זה שיוצא ממחוזותינו.

05/02/2020

העמותה מארחת את דר' גיורא גוטסמן

ד"ר גוטסמן הינו מנהל היחידה לזיהומים בילדים בבית החולים מאיר בכפר סבא ומנהל המרפאה לאיידס בילדים והמרפאה לזיהומים מולדים. הוא סיים לימודי רפואה באוניברסיטת באר שבע בשנת 1985, התמחה ברפואת ילדים בבית חולים מאיר כפר סבא ורכש את ההתמחות במחלות זיהומיות בילדים בבית החולים: Cedars-Sinai Medical Center University of California, Los Angeles-UCLA ד"ר גוטסמן משמש בנוסף כיו"ר החוג לאיידס בילדים, סגן יו"ר ההסתדרות הרפואית בישראל, סגן יו"ר חטיבת רופאי בתי החולים שירותי בריאות כללית וחבר באיגודים רפואיים רבים לרפואת ילדים מחלות זיהומיות ואיידס בארץ ובעולם. במסגרת המרפאה לזיהומים מולדים בבית החולים מאיר, אותה מנהל ד"ר גוטסמן, מתבצעים בירורים וליווי של הנשים ההרות לכל אורך ההיריון עם זמינות לשאלות ועזרה באירגון בדיקות ופרוצדורת הנחוצות, כאשר עיקר הפניות הן של נשים עם חשד או זיהום ב CMV בהריון. לאחר הלידה מתבצעות באופן מיידי הבדיקות המומלצות לילוד/ה לאם עם CMV בהריון והמשך מעקב מתבצע במרפאה במשך מספר שנים.

10/09/2019

העמותה מארחת את פרופ' יריב יוגב

פרופ׳ יריב יוגב הינו מנהל בית החולים ליולדות ונשים ליס בבית החולים איכילוב, לאחר ששימש כרופא בכיר במחלקה להיריון בסיכון גבוה בבי"ח בילינסון ולאחר מכן כמנהל חדרי הלידה, מיון יולדות ומחלקות היולדות. בנוסף משמש פרופ' יוגב כפרופ' מן המניין בפקולטה לרפואה בתל אביב. את לימודי הרפואה רכש פרופ' יוגב בטכניון, התמחה במיילדות וגניקולוגיה בבית החולים בלינסון והשלים התמחות-על מחקרית וקלינית ברפואת אם עובר בביה"ח St. Luke’s Roosevelt Hospital ואוניברסיטת קולומביה בניו -יורק, ארה"ב. פרופ' יוגב עסק במהלך כל שנות עבודתו בהיריונות עם CMV כרופא מלווה, כמומחה להיריונות בסיכון גבוה וכמנהל חדרי הלידה, עובדה שהקנתה לו ניסיון ייחודי ורחב יריעה. את ניסיונו הרב בהיריונות CMV הביא עימו פרופ' יוגב לבית החולים לנשים ליס בבית החולים איכילוב, שם הקים את מרפאת ה – CMV הייעודית, המספקת מעטפת אבחנתית וטיפולית לאישה הרה שקיים לגביה חשד להדבקה בCMV במהלך ההיריון.

25/03/2019

העמותה מארחת את פרופסור יחיאל שלזינגר

פרופסור יחיאל שלזינגר הינו מומחה ברפואת ילדים ובמחלות זיהומיות והמנהל הרפואי בבית החולים וילף לילדים, המרכז הרפואי שערי צדק. את לימודי הרפואה רכש באוניברסיטה העברית בירושלים, התמחה ברפואת ילדים בבית החולים שערי צדק ובהמשך התמחה במחלות זיהומיות בארה"ב. בהריון, הן בייעוץ לנשים הרות והן בטיפול בילודים שנפגעו CMV – שנים רבות מתמקדת עשייתו של פרופ' שלזינגר באשה ההרה, ובילוד. CMV ובמקביל הוא מנהל שנים רבות מעבדת מחקר העוסקת בהיבטים שונים של נגיף הבישראל, ואחד החוקרים והקלינאים המוערכים בתחום, CMV פרופ' שלזינגר הינו ממובילי המהפך בגישה לניהול הריון.

05/11/2018

העמותה מארחת את פרופ' שלמה ליפיץ

פרופסור שלמה ליפיץ הינו אחד המומחים המובילים בארץ ובעולם במעקב ובליווי נשים שנדבקו במנהל המכון להדמיה ברפואת נשים ורפואת העובר, באגף נשים ויולדות בבית החולים על שם שיבא. וזאת משנת 1991 cmv ובנוסף מנהל את המרפאה הייחודית של זיהומים בהיריון, ובעיקר של נשים שנדבקו בפרופ׳ ליפיץ מכהן כפרופסור מן המניין בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב ועוסק ומוביל עבודותיו, בשיתוף עם צוותו, פורסמו במיטב העיתונים הגינקולוגיים.

06/08/2018

העמותה מארחת את פרופ' גוסטבו מלינגר

פרופ' מלינגר הינו מנהל חטיבת האולטרסאונד המיילדותית בבית החולים ליס ליולדות, במרכז הרפואי תל אביב סוראסקי מאז שנת 2013 . לפני כן, משנת 1994 ועד שנת 2012 כיהן פרופ' מלינגר כמנהל האבחון הטרום לידתי במרכז הרפואי וולפסון. פרופ' מלינגר הינו הנשיא בפועל של האגודה הישראלית לאולטרסאונד במיילדות ובגינקולוגיה ומכהן כפרופסור קליני בבית הספר לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א. בנוסף, חבר פרופ' מלינגר במועצת המנהלים של האגודה הבינלאומית לאולטרסאונד במיילדות ובגינקולוגיה. העוברי, CMV תחום המחקר העיקרי של פרופ' מלינגר הינו המוח העוברי, ומחקריו של פרופ' מלינגר בתחום ה היוו בסיס לפרוטוקולים הקליניים שבהם נעשה שימוש כיום ברחבי העולם. פרופ' גוסטבו מלינגר נולד במונטווידאו, אורוגוואי ומאז 1973 מתגורר בישראל. הוא נשוי לד"ר פטריסיה מלינגר ואב לשלושה ילדים.

19/06/2018

העמותה מארחת את פרופ' אפי בילבסקי

שמי פרופסור אפי בילבסקי ואני רופא בכיר במחלקת ילדים ג' בשניידר. אני מומחה למחלות זיהומיות ובשנים האחרונות עובד במרפאת הזיהומים המולדים במוסדנו. אני תלמידו של פרופסור יעקב אמיר וממנו ירשתי מרפאת ה- CMV המולד. במסגרת המרפאה אני מיעץ להורים ולילדים עם CMV מולד. המרפאה הינה הגדולה מסוגה בעולם, והיות ואני מאמין גדול במחקר (וחושב שמחקר הופך רופא ליועץ טוב יותר), אנחנו שמים דגש ביחידתנו על מחקר בנושא CMV מולד. ישראל נמצאת בחוד החנית בתחום ה-CMV המולד וחלק מכך בזכות המודעות והמחקר בנושא זה שיוצא ממחוזותינו.
דילוג לתוכן